Türkiye Ordusu Afrin’de Çıkmazda

0
36

Türkiye ordusunun şimdiye kadar Suriye’nin Kuzeyinde Afrin bölgesinde sadece beş km. kadar içeriye girebildiği ve mevcut çatışmalar dikkate alınarak Türkiye ordusunun önemli bir başarı elde edemediğini bildirdi.

Türkiye ordusu ve ÖSO güçlerinin şu ana kadar Afrin bölgesinde önemli bir başarı elde edemediklerini bildirdi. Yerel kaynaklar şu anda Bülbül, Racu ve Cinderes bölgelerinde Türkiye ve ÖSO güçleri ile Kürt güçlerin çatışmakta olduğunu belirtmekteler.

Öte yandan Türkiye savunma Bakanı Canikli şimdiye kadar Afrin operasyonunda 157 asker ve ÖSO üyesinin öldüğünü açıkladı.

YPG komutanlarından Serhat Efrin ise Suriye Kürtlerinin Türkiye ve müttefiklerine gereken cevabı vereceklerini, halı hazırda kendilerinin partizan savaşı başlattıklarını, onların para için saldırdığını ama kendilerinin ise Suriye topraklarını korumak için savaştıklarını bildirdi.

Bülbül, Raco ve Cinderes bölgeleri Türkiye ile Suriye sıfır sınır bölgesinde yer alıyor ve çatışmaların asıl bölgesi olarak kabul ediliyor.

Bundan önce YPG sözcüsü Nuri Mahmut  yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bu savaştan hedefinin, Suriye topraklarından bir kesimi işgal ederek Türkiye’ye ilhak etmek olduğunu bildirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

42 − 40 =