Müslüman ülkelerin ihtilafları…

İran Meclis Başkanı Ali Laricani: “Kur’an, Müslümanların birlik ve beraberliğini emrediyor. Müslüman ülkeler arasındaki ihtilaflar İslam dünyasının günümüzdeki en büyük derdidir”

0
38

TAHRAN (AYNA) – 19.04.2017- İran Meclis Başkanı Ali Laricani, “Terörist akımlar müstekbir ülkelerin bölgeye yerleşmelerine zemin hazırladı ve siyonizmin daha fazla nefes almasını sağladı.” dedi.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Tahran’da düzenlenen ‘34. Uluslararası Kur’an-ı Kerim Yarışması’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada İslam ülkelerinin yaşadıkları sorunlara değindi.

Bölgede yaşananların tarihte eşine az rastlandığına dikkati çeken Laricani, İslam toplumları ve ülkelerindeki ihtilaflar, krizler ve çatışmaların hiçbir haklı gerekçesinin olamayacağını söyledi.

İslam ülkeleri arasındaki ihtilaf ve çatışmadan memnun olan siyonistlerin mevcut durumun sürdürülmesi yönünde politikalar izlediğine değinen Laricani, Müslümanların kendi durumlarını sorgulamaları gerektiğini kaydetti.

Tekfirci terör örgütlerinin, Müslümanların kanını akıttığını anlatan Laricani, böylece zorba güçlere ve siyonizme hizmet edildiğini belirtti.

Laricani, “Kur’an, Müslümanların birlik ve beraberliğini emrediyor. Müslüman ülkeler arasındaki ihtilaflar İslam dünyasının günümüzdeki en büyük derdidir.” diye konuştu.

(FNA-INT-KG)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 31 = 41