Lieberman’a suikast yapmak isteyen bir ekip gözaltına alındı

0
39

Siyonist istihbarat ve güvenlik teşkilatı, Batı Şeria’daki iki İslami Cihad ekibini tutukladıklarını ve bu kişilerden birinin rejimin savaş sekreterine suikast yapılmayı amaçlandığını iddia etti.

Şin Bet (Siyonist istihbarat ve güvenlik teşkilatı) Beytüllahim Batı Şeria’da, Gush Etzion kentindeki yerleşim yerlerini ve siyonist rejimin askerlerine ateş etmeyi planlayan bir İslami Cihad ekibini tutuklandı.

Filistinli Vatan, İnternet sitesine göre, Şin Bet ayrıca, Siyonist savaş bakanı Avigdor Lieberman’a suikast düzenlemek istyen başka bir grubu daha tutuklandığını açıkladı.

Siyonist istihbarat ajansı, ikinci ekibin Lieberman’ın hergün gittiği yola bomba koyarak öldürmeyi planladıklarını iddia etti.

Rapora göre, tutukluların araında en göze çarpan Beytüllahim kentinin Rafida köyünde İslam Cihad üyelerinden olan “Reza Mahmud, Reza Asakereh ve Muhammed İbrahim Asakereh” dir;İlk kişi 2015 ve 2017 yılları arasında geçici göz altına alınan, ikincisi eski tutsaklardandı.

Şin Bet, patlayıcı alan bir grup olduğunu ve Gazze Şeridindeki direniş gruplarıyla bağlantılı olduğunu idda etti ve bir takım silahların keşfedilip ele geçirildiğini açıkladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + 1 =