Huawei P20 ne zaman tanıtılacak? Resmi açıklama!

0
20

Huawei’ın üç kamera özelliği ile tanıtılmasına günler kala Huawei P20 özellikleri sızdırılmaya başladı. AndroidAuthority’nin yayımladığı prototip görseller de gün yüzüne çıktı. Peki tanıtılma günü belli olan Huawei P20 özellikleri nelerdir?

Huawei, akıllı telefon piyasasında çıtayı yükseltmek için 3 ana kamera özelliğini ilk defa kullanacak. Merakla beklenen Huawei P20’nin görselleri sızdırılmaya başladı. İddialara göre Huawei P20’de, Samsung’da da görmeye alışkın olduğumuz always on display özelliği yer alacak. Bunun yanında Huawei P20’de hem enerji tasarrufu hem de daha canlı ekran deneyimi sunmak için OLED panele yer verileceği söyleniyor. İddialara göre Huawei P20’nin arkasında 40 megapiksellik tam 3 kameranın yer alacağı söyleniyor. Peki Huawei P20 özellikleri nelerdir? Ne zaman tanıtılacak?

HUAWEİ P20 NE ZAMAN TANITILACAK?

Huawei yeni amiral gemisini 25 Şubat tarihinde başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nden kısa bir süre sonra tanıtacağını duyurdu. Pek çok firmanın duyurusunu gerçekleştirdiği Mobil Dünya Kongresi’nde bazı firmalar, ilgiyi üzerine çekmek için fuar öncesi ya da sonrasında lansman yapmayı tercih ediyor. Samsung fuardan bir gün önce lansman yapmayı tercih ederken, Huawei fuar sonrasını tercih etti. Birkaç saat önce şirket resmi açıklamasını yaparak hem yeni amiral gemisinin ismini hem de lansman tarihini netleştirmiş oldu. Tahmin edildiği gibi P20 adını taşıyacak olan telefon, 27 Mart tarihinde Paris’te düzenlenecek bir lansman ile tüm dünyaya tanıtılacak.

HUAWEI P20 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Gelen bilgilere göre Huawei P20’de 3.200 mAh ve P20 Plus’da ise 4.000 mAh’lik batarya yer alacak. Ekran yönünde Amoled ekran yerine P20’de OLED panele yer verilecek. Bunun nedeni ise hem enerji tasarrufu sağlamak, hem de daha canlı ekran deneyimi sunmak. Huawei P20’nin en büyük handikabı ise 40 megapiksellik 3 ana kameraya yer verilmesi olacak. İşte merakla beklenen 40 megapiksellik kamera sistemi;

Ayrıca sızdırılan  görselde fiziksel ses düğmesi bulunmuyor ama cihazın sağ tarafında, üzerinde bazı dokunmatik göstergeler bulunan bir güç düğmesi var. Bunun anlamı dokunmatik bir ses tuşuna yer verilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 3 =