Florida’daki kanlı olay normal bir saldırı mı yoksa bir terör eylemi mi?

0
46

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı kabulü saat 19.40’ta başladı ve saat 22.55’te bitti. 3 saat 15 dakika süren kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da hazır bulundu. Bugün Çavuşoğlu ile de bir araya gelecek Tillerson’ın Türkiye’deki ikili görüşmelerinde, başta ABD’nin terör örgütü PYD/PKK’ya verdiği destek olmak üzere Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak gündeminde öne çıkan konuların ele alınacağı ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulacağı belirtiliyor. Tillerson, geçen yıl 30 Mart’ta Ankara’ya, 10 Temmuz’da ise İstanbul’a gelmişti.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada ilk açıklamada ise  ”görüşmede  Türkiye’nin öncelikleri ve beklentileri ABD tarafına açık şekilde iletildi’ denildi.

İkilinin görüşmesinde Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel gelişmeler, terörle mücadele meselesi ve ikili ilişkiler ele alındı.

Görüşmede FETÖ ve Halk Bankası davasının da masaya yatırıldığı kaydedildi. Tillerson’un ziyaret öncesi “ABD hiçbir zaman YPG’ye ağır silah vermedi” şeklinde yaptığı açıklamanın da ayrıntılı şekilde konuşulduğu belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, bugün ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

30 − = 24