Emir Abdullahiyan Suriye ordusunun kabiliyet ve gücünü vurguladı

0
30

Uluslararası işlerden sorumlu islami Şura Meclisi Başkanı özel yardımcısı, siyonist saldırgan savaş uçağının Suriye ordusu hava savunma güçlerince düşürülmesinin, bu ülkenin kabiliyet ve iktidarının belirtisi olduğunu söyledi.

Meclis haber ajansının bildirdiğine göre, Hüseyin Emir Abdullahiyan pazartesi günü Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Adnan Mahmud ile görüşmede, Suriye topraklarında İran’a ait İHA’nın düşürülmesine dair Tel Aviv iddiasının yalan ve temelsiz olduğunu belirterek, siyonist rejim başbakanı tarafından Münih Güvenlik Konferansı’nda bir metal parçasını İran’a ait bir İHA’nın parçası olarak gösterilmesinin, toplantıya katılanların algı ve bilincine hakaret sayıldığını belirtti.

Siyonist rejim başbakanı Netanyahu pazar günü Münih Güvenlik Konferansı’nda bir metal parçasını göstererek, bunun 10 Şubat tarihinde onların hava sahasına giren İran’a ait bir İHA’nın parçası olduğunu iddia etti.

Uluslararası işlerden sorumlu meclis başkanı özel yardımcısı ayrıca, İran ve Suriye ilişkilerinin stratejik ilişkiler olduğuna işaretle Tahran-Şam ilişkilerinin devam etmesinin bölgede ve özellikle Suriye’de barış ve huzurun sağlanmasına yardımcı olduğunu vurguladı.

Yapılan görüşmede Adnan Mahmud da, Suriye’de siyonist rejim savaş uçağının düşürülmesinin, Suriye’nin her türlü saldırıya karşı mücadele kararının göstergesi olduğunu söyledi.

Mahmud Ayrıca ülkesinin yeni anayasanın tedvininde hiçbir yabancı müdahaleyi kabul etmeyeceğini, Suçi’de varılan anlaşmalara dayanarak, ülkelerinin geleceği hakkında Suriyelilerin karar vereceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

50 + = 60