Berlin nükleer anlaşmanın korunması için çaba gösteriyor

0
26

Almanya’nın İran büyükelçisi Michael Klor Berchtold, Almanya’nın nükleer anlaşmanın sonuç vermesi için çalıştığını ve bu anlaşmanın korunması için çabalarını sürdürdüğünü söyledi.

Klor Berchtold, İran İslami Şura Meclisi enerji komisyonu üyesi Abdullah Sameri ile görüşmesinde yaptığı açıklamada, nükleer anlaşmayı imzalayan taraflardan birinin bu anlaşmayı güvensiz bir ortama çekmek için  girişimleri ve çabalarını arttırması ve İran’da yatırım yapılmasını önlemek için  yatırımcıları korkutmaya yönelik girişimlerine rağmen Alman şirketlerin Avrupalı diğer ortaklarıyla beraber ve diğer ülkelerle İran’da yatırımlarını ve iktisadi ilişkilerini sürdürdüğünü  ve aynı şekilde İran’ın da iddialara karşı direndiğini söyledi.

Almanya’nın İran büyükelçisi, Almanya’nın İran’daki faaliyetlerine işaretle, iki ülke arasında iktisadi ve siyasi ilişkiler seviyesinin yükseltilmesi gerektiğini bildirdi.

Sözkonusu görüşmede İranlı yetkili de, iki ülke arasında iktisadi ilişkilerin gelişmesi ve kalkınmasının önemli olduğunu belirterek,  ‘İran’ın değişik şehirlerinin enerji, sanayi ve tarım gibi bir çok alanda yatırım için  Alman şirketleri için çok iyi potansiyele sahip olduğunu’ söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 4 =