​İşgal mahkemesi Ahed Et-Temimi’nin aleni yargılanma talebini reddetti!

0
48

Filistinli genç kızın duruşmalarının gizli yapılması gerektiğini öne süren ​işgal mahkemesi ,Ahed Et-Temimi’nin aleni yargılanma talebini reddetti.

Filistinli genç kızın duruşmalarının gizli yapılması gerektiğini öne süren ​işgal mahkemesi ,Ahed Et-Temimi’nin aleni yargılanma talebini reddetti.

İşgal rejimi askeri temyiz mahkemesi, Filistinli esir genç kız Ahed Et-Temimi’nin duruşmasının aleni olarak yapılması için yaptığı başvuruyu reddetti.

İşgal rejimi gazetelerinden Haaretz’in bugünkü (20 Mart Salı) sayısında yer alan habere göre, askeri temyiz mahkemesi yargıcı Ahed Et-Temimi’nin talebini reddederken duruşmanın gizli yapılmasının Filistinli genç kızın yararına olduğunu ileri sürüldü.

İşgal rejimi askeri savcılığı geçen hafta yaptığı açıklamada mahkeme kapılarının açılmasına ve duruşmanın takip edilmesine karşı olmadığını bildirmişti.

Ahed Et-Temimi’nin avukatı Gaby Lasky, işgal mahkemesi yargıcının Et-Temimi’nin duruşmalarının 18 yaşından küçük tüm sanıklar gibi kapalı kapılar ardında gizli yapılması gerektiği görüşünde olduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin Ahed Et-Temimi’yi gözaltına alması ve sonrasındaki duruşmalar aleni olarak yapılmış ve genç kızın gözaltına alınması dolayısıyla tüm dünyadan İsrail’e tepkiler gelmişti.

Filistinli genç kız hakkında iddianame hazırlanmasının ardından askeri savcılığın talebi olmamasına ve Ahed Et-Temimi ile ailesinin karşı çıkmasına rağmen mahkeme duruşmaların gizli yapılmasına karar verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

56 − = 49