Zalim Trump’ın kararı bozuluncaya kadar bıçaklama eylemlerine devam edeceğiz!

0
41

Hamas’ın Siyasi Büro Üyesi Musa Dudin “Filistin’de Şehit Abdurrahman Beni Fadl’ın düzenlediği bıçaklama eylemi işgale karşı yürütülen direnişin bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

Hamas’ın Siyasi Büro üyesi Musa Dudin “Filistin’de Şehit Abdurrahman Beni Fadl’ın düzenlediği bıçaklama eylemi işgale karşı yürütülen direnişin bir parçasıdır.” ifadelerini kullandı.

Pazartesi günü Hamas adına basın açıklaması yapan Dudin “Bu operasyon işgale Kudüs’ün Filistin’e ve Araplara ait olmaya devam edeceğinin mesajını vermeyi amaçladı. Halkımız bu yolda direnmekten asla bıkmayacaktır.” dedi.

Hamas lideri, bir Siyonistin ölümüne sebep olan bıçaklama eyleminin Filistin halkının Trump’ın kararı bozuluncaya kadar direniş yolunda kararlı olduğunun ifadesi olduğunu beyan etti. Dudin, “İşgal güçleri topraklarımız üzerindeki işgali sürdürdükleri sürece asla güvende olamayacaklar.” şeklinde konuştu.

“İşgal ne yaparsa yapsın halkımızın ve direnişin iradesini kıramayacaktır.” diyen Dudin, iki günden beri yaşanan operasyonların bunun delili olduğunu, Filistin halkının Kudüs için bedel ödemeye devam edeceğini belirtti.

Dudin, “Halkımız Trump’ın kararı ve Filistin davasını tasfiye etme çabalarına karşı mücadele edecektir. İşgal güçleri yaptıklarının bedelini ödeyecektir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 12 = 13