Washington’ın bölgeye dönük planlarını başarısızlığa uğrattık!

0
35

İran İslam Cumhuriyeti lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney Amerika’nın bizzat IŞİD’i kurduğunu, sonra da “IŞİD’i bitirdik” diyerek yalan söylediğini ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney Amerika’nın bizzat IŞİD’i kurduğunu, sonra da “IŞİD’i bitirdik” diyerek yalan söylediğini ifade etti.

İngiltere ve Amerika’nın bölgeye müdahale etmek için bahaneler ürettiklerine dikkat çeken Seyyid Hamaney “Amerika bölgeye dönük planlarını gerçekleştiremeyecektir. Ancak İran hedeflerine ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

Tahran yönetiminin, Siyonist oluşum karşısında zihinleri bulandırmak için kurulan IŞİD gibi örgütlerin oluşumu üzerinden Washington’ın kurduğu planı başarısızlığa uğrattığını belirten Seyyid Ali Hamaney “Amerika bölgede güvenliği sağlayamaz. Bunun en büyük delili 14 sene önce girdiği Afganistan’dır. İran bölgedeki tekfircilerin yenilgiye uğratılmasında ve bölge halklarının güvenliğinin artırılmasında etkin bir rol oynadı. Tahran hiçbir ülkenin iç işlerine karışmadı. İran ancak hükümetlerin talebi üzerine müdahalede bulunmuş, akıl ve mantıkla yardım ve destek vermiştir” ifadelerini kullandı.

İran’ı bölge ülkelerinin iç işlerine müdahale etmekle suçlayanlara cevaben ise Hamaney “Sizi ilgilendirmez!” ifadelerini kullandı.

Düşmanların İran içindeki sorunları büyütmeye çalıştıklarına dikkat çeken Seyyid Hamaney “İç meseleler içeride çözülebilir” şeklinde konuştu.

Hamaney, İran devriminin 40. senesinin “yaşlılık” değil, “olgunluk” dönemine girdiğinin habercisi olduğunu, İran düşmanlarının, özellikle devrimin üçüncü neslinden ümitli olduklarını, ancak bu neslin devrimle olan bağının birinci nesilden fazla olmasa da az da olmadığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 3 = 1