Veliaht Prens Muhammed Bin Salman kardeşini Dışişleri Bakanı olarak tanıtacak

0
292
Suudi Arabistan büyük elçiliğinden bir kaynak yakın gelecekte Prens Halid Bin Salman’ın Suudi Arabistan Dışişleri bakanı Adel Al-Cebirin yerini alacağını Atlantik’e haber verdi .

Kral Salman yeğeni Muhammed bin Nayef’i devirdikten sonra kendi oğlunu veliaht prens olarak tanıttı , Şimdi ise oğlu Muhammed bin Salman Adel Al-Cebiri devre dışı bırakıp kardeşini onun yerine Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı olarak tayin etmeyi planlıyor .
Halid bin Salman , Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed Bin Salman’ın küçük kardeşidir .
En son O , Prens Abdullah bin Faysal ibn Turki yerine Suudi Arabistan büyükelçisi olarak Amerika’da çalışıyordu.
Muhammed bin Salman’ın kardeşi Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı olarak tayin edilen  Amerikadaki ilk Suudi Arabistan elçisi değildir .
Adel Al-Cebir Suudi Arabistan Dışişleri bakanı olmadan önce ,   2007’den 2015 kadar, Washington’da Suudi büyükelçisi olarak görev yaptı .
İbrahim bin Abdullah Al-Suveylden sonra , Adel Al-Cebir  bu konumda olup   Suudi krallık hanedanından  olmayan ikinci kişidir .
Prens Halid Bin Salman Mississippi de Columbus Hava Kuvvetleri Üssü’nden mezun olmuştur . F-15 pilotlarındandır ve Daeşe karşı savaşta yer almıştır .2016 yılının sonlarında Amerika Washington da Suudi Arabistan elçiliğinde danışman olarak görev yapmak için gitmiştir .Bir kaç ay önce babası tarafından Amerikada Suudi Arabistan büyük elçisi olarak tanıtıldı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 + 1 =