Trump Bercam’dan ayrılmak üzere

0
38

Siyonist rejim başbakanı Amerika başkanının İran ve 5+1 arasında sağlanan Bercam anlaşmasından ayrılmak üzere olduğunu söyledi.

Binyamin Netanyahu siyonist rejim kabine toplantısında Bercam’da önemli bir değişiklik yapılmazsa Trump’ın gelecek Mayıs ayında bu uluslararası anlaşmadan çıkacağını söyledi.

Siyonist rejim başbakanı 6 mart tarihinde Amerika başkanı ile ortak görüşte olan kongre liderleri ile yaptığı görüşmede, kapsamlı ortak eylem planı Bercam nükleer anlaşmasının feshedilmesini isterken, anlaşmanın ıslah edilmesi veya feshedilmesi gerektiğini vurguladı.

Siyonist rejim başbakanı bundan önce de defalarca aynı talepte bulunmuştu.

Amerika başkanı nükleer anlaşmanın sadece İran İslam Cumhuriyetinin çıkarlarını sağladığı iddiası ile Bercam uluslararası anlaşma maddelerinin Washington çıkarları doğrultusunda değişmesini istemişti.

Bu arada AB dış siyaset sorumlusu Federica Mogherini ve nükleer anlaşmanın diğer tarafları Bercam’ın uluslararası topluma ait olduğunu defalarca vurgulayarak, bunun ikili bir anlaşma olmadığını bu yüzden içeriğinin değişemeyeceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 8