Teröristler, Şam’ın Bab Tuma bölgesine saldırdı

0
30

Suriye’nin başkenti Şam’ın Doğu Guta bölgesinde bulunan teröristler bugün Şam’daki Bab Tuma mahallesine saldırdı. Saldırılarda iki çocuk yaralandı.

Şam Çevre Kent İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak; başkent kırsalının Doğu Guta’da bulunan radikal teröristlerin bugün yine çatışmaları durdurma ve insani mola ilanlarını ihlal ederek Şam ve kırsalının muhtelif yerleşim alanlarında sivilleri gelişigüzel füzelerle bombalamaya devam ettiklerini aktardı.

Kaynak Bab Tuma Semtine düşen terör füzeleri sonucunda aralarında bir çocuğun bulunduğu iki sivil vatandaşın yaralandığını belirtti.

Şam kırsalı Ceremana Kasabasına düşen terör füzelerinde de 5 vatandaşın yaralandığını ifade eden kaynak, aralarında bir kız çocuğunun bulunduğuna dikkat çekti.

Günün ilerleyen saatlerinde ise Şam Çevre Kenti il Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak Doğu Guta’da bulunan radikal teröristlerin Şam kırsalı Ceramana Kasabasına füze saldırılarını tekrarladıklarını belirtti. Kaynak tekrarlanan füze saldırıları sonucunda 3 sivil vatandaşın hayatını kaybettiğini, 8 vatandaşın da yaralı düştüklerini belirtti.

Doğu Guta’da bulunan radikal teröristlerin dün Bin Sina, Teşrin ve Polis hastanelerine ek olarak Şam ve kırsalının muhtelif yerleşim alanlarını hedef alan füze saldırılarında 15 sivil vatandaş yaralanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

24 − = 15