Tacikistan Sağlık Bakanın yabancı ( türbanlı ) kıyafetlerinin giyimini önlemek için emri

0
182
Tacikistan Sağlık Bakını emretti bu ülkenin hastanelerinde , sağlık merkezlerinde , özellikle tıp fakültelerinde ve üniversitelerinde yabancı kıyafetlerin giyilmesinden kaçınılmalıdır .

Spunitk’e göre , Nasim Alimzadeh bu konuyu bu yılın ilk altı ayında ülkedeki sağlık merkezlerinin faaliyetlerinin sonucu olarak  toplantıda dile getirdi .
O vurguladı , bütün hastanelerde , sağlık merkezlerinde ve özellikle Tacikistandaki üniversiteler ve tıp fakültelerinde yabancı kültürlü kıyafetlerin giyilmesi önlenmelidir .
Uzmanların açıklamalarına göre , Tacikistandaki hükümet yetkilileri  göre yabancı kültür  islami kadın kıyafetidir ki son üç yıl boyunca türbanlı bayanların devlet daireleri , eğitim merkezleri , fabrikalar ve iktisadi ve ticari  müesselerde faaliyetlerinin şiddetle engellenmesi için çalışmalar yapılıyor .
Uzmanların görüşüne göre , Tacikistandaki hükümet yetkilileriniı islamı kadın kıyafetlerinden , sovyetler döneminden kalma kıyafetlerden kaçınmanın milli bir görev olduğunu sloganı olarak dile getirdi Kadınların ve kızların başlarının ve vucutlarının kamuda yalın görünmesi gerekir .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 3 = 2