Suudi Arabistan gazetesinin Ang San Souci’yi koruması

0
45041
Suudi Arabistan gazetesi yine Myanmar hükümet danışmanı Ang San Souci’yi destekleyerek müslümanları terörist olarak nitelendirdi .

Aynı zamanda Londra, Beyrut ve Riyad’da yayınlanan Suudi Arabistan’ın Eş-şark El-Avsat gazetesi, Anga Sung-Su-chi’nin Myanmar rejimi ve Müslümanların soykırımındaki acımasız uygulamalarını bir kez daha savundu.

Bu gazete, Anga San-Souci’nin  Müslümanların öldürülmesine ilişkin yapmış olduğu açıklamaları raporlında  tekrardan yazdı ve yayınladı : Myanmar hükümet danışmanı Ang San Souci teröristleri suçladı ve  Buzdağının arkasında Rakhine eyaletinin şiddeti hakkında yanlış bilgi verdiklerini söyledi .

Eş- Şark El-Avsat gazetesi Myanmarı protesto eden müslümanları terörist olarak tanımladı , savunmasında Ang San Souci ve budistler hakkında şunları yazdı : Müslüman ülkeler, Myanmardaki sorumluyu  çoğunlunu budistlerin oluşturduğu ülkede mevcut krizden dolayı baskı altına aldılar .

Suudi Arabistan propaganda ajansı şunları ekledi : Souci devletimiz Rakhine eyaletinde yaşayan tüm insanların en iyi şekilde koruyor . Hatalar diğer ülkelerle olan ilişkileri daha da kötüleştirebilir .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 5