Suriye , Doğu Guta’daki yalanları ve hileleri ortaya çıkardı

0
32

Suriye dışişler bakanlığı kuşatma altında olan binlerce Suriyeli sivilinin ülkenin askerleri tarafından serbest bırakıldığını ve güvenli bölgelere yerleştirildiğini hatırlattı.
Suriye Dışişleri Bakanlığı, Suriye yardım kuruluşlarını doğu guta’daki teröristlerin kuşatmasında yaşayan bu ülkenin vatandaşlarına yiyecek, ilaç ve sosyal hizmetler sunduğunu belirtti.
Suriye Dışişleri Bakanlığı, terörist grupların tüm tehdit ve girişimlerine rağmen, bölgenin doğusindaki binlerce sivilin bölgeden çekilmesinin, bazı ülkelerin tüm hikayelerinin ve çığlıklarının yalan ve ikiyüzlülükten başka bir şey olmadığını gösterdiğini vurguladı.
Suriye dışişleri bakanlığı, Suriyelilerin işgal altındaki topraklardan gelerek Suriye ordusuna katılmasının dünyaya anlaşmazlığın kiminle olduğunu aşikar ettiğini söyledi.
Doğu Guta, terörist grupların işgal ettiği Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında stratejik bir alandır. Bölgeye yerleşen terörist grupların hedefi, doğu gutada Suriyeli siviller için oluşturulan güvenli geçitleri toplarla hedef almaktır .
BM Güvenlik Konseyi, Suriye’deki 30 günlük ateşkesi uygulamak ve ülkenin doğu gutasindaki kuşatma bölgelerine insani erişim sağlamak için 24 Şubat’ta kararı kabul etti. Rusyanın baskısıyla çatışmaların sona ermesinin “El Kaide”, ” el Nusra”, “IŞİD” terör örgütlerine ve Birleşmiş Milletler’in terörist olarak tanıdığı diğer gruplara karşı askeri operasyonlar içermeyeceğini öngördü.
Suriye ordusu halkını korumak için, Doğu guta’daki teröristleri temizlemeyi amaçlıyor, ABD ve müttefikleri Fransa ve Britanya , doğu guta’daki teröristlerin başarısızlığını engellemeye çalışıyorlar.

Suriye’deki kriz, 2011’de Suudi Arabistan ABD ve müttefiklerinin terörist gruplarını, destekleyerek siyonist rejimin bölgesel denklemini değiştirmeye yönelik kitlesel istilasıyla başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

37 + = 47