Şam, Soçi oturumundaki kapanış açıklamasını memnuniyetle karşıladı

0
23
Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak, Soçi, Rusya’daki Suriye Ulusal Diyalog Kongresi tarafından yapılan açıklamayı memnuniyetle karşıladı.
Suriye Dışişleri Bakanlığı’nı, Soçi, Rusya’daki Suriye Ulusal Diyalog Kongresi tarafından yapılan açıklamayı memnuniyetle karşıladı.
Perşembe akşamı Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak “Suriye Arap Cumhuriyeti 30 Ocak’ta Soçi’de yapılan Suriye Diyalogu Kongresi sonuçları ve Suriye’deki siyasi sürecin sadece Suriye’nin öncülüğünde ve dış güçlerin müdahalesi olmaksızın yapılması gerektiğini ispatlayan toplantının başlamasını memnuniyele kabul etti.
Suriye resmi haber ajansı (SANA) ‘a göre, Soçi zirvesinde yapılan açıklamada, Suriye’deki birlik ve beraberleğin korunması, Siyasi sistemi seçme ve Ekonomi Suriye halkının elinde olduğu vurgulandı.
Soçi Zirvesi Bu hafta, İran, Rusya ve Türkiye üç ülkenin katılımı ile  “Suriye halkı için barış” sağlamak Suriye’de gerilim azaltma amacıyla yapıldı.
Toplantıda yapılan son açıklamada , toprak bütünlüğünün korunması ve Suriye’nin ulusal egemenliği ile ordu ve silahlı kuvvetlerinin korunması vurgulanarak ve yalnızca Suriye halkının politik, ekonomik ve sosyal sistemi seçme hakkı dikkate alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 3 = 6