Rus dansçılar Suudi Arabistan’a gidiyor!

0
226
Rusya, bale dansçılarının bir tören düzenlenmesi için Suudi Arabistan’a gideceklerini açıkladı! Suudi tarihinde ilk kez böyle bir şey olacak.
Elbette kısa bir süre önce Suudi Arabistan, şaşırtıcı bir şekilde, bu ülkedeki kadınların araba sürmelerine izin verdi. Suudilerin son aylarda aldığı garip kararların yanı sıra tüm bu sorunlar, bölgesel krizlerde yaşanan karışıklık ve boğulmadan kaynaklanmaktadır. Özellikle Suudiler bugünlerde birçok iç ve dış cephede sorunlara maruz kalmıştır.
Davranış ve inanç çelişkileri içinde, halka duyulan hoşnutsuzluğa yol açtı ve uluslararası düzeyde Yemen savaşı ve Suriye ve Irak’a müdahale onları nefret edilen bir figür yaptı.
Bugün, siyasal yaklaşım ve Suudilerin irrasyonel ve diplomatik olmayan davranışı, ümitsizlik, hayal kırıklığı ve Suudi hanedanının eskimiş politik yapısını yeniden canlandırma girişiminden kaynaklanmaktadır. Ve iç ve dış politika kararlarını etkileyen tek unsur kalmaya çalışmaktır. Bugün Suudi Arabistan’ı yöneten Bin Salman olmasına rağmen Malik Salman’ın kararlarında mantık herhangi bir yere sahip değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 64 = 73