Kudüs, Filistin’nin ebedi başkenti olarak kalacak

0
22

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, bu ülkede düzenlenen Uluslararası Filistin’e Geri Dönüş Toplantısı’nda ABD’nin bölgesel politikasını eleştirdi.

Lübnan’da gerçekleşen Uluslararası Filistin’e Geri Dönüş Toplantısı’nda konuşan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, ABD’nin tüm kararlarına rağmen Kudüs Filistin devletinin ebedi başkenti olarak kalacaktır” dedi.
Şeyh Naim Kasım, ABD’nin bölgesel politikasını eleştirerek, “Bu devletin bölgede terörist devşirme, Yemen’e yönelik saldırılarda Suudi Arabistan’ı destekleme ve Bahreyn halkına baskı uygulama şeklindeki müdahalesi bölgemize zarar vermiştir” açıklamasını yaptı.
Şeyh Naim Kasım, şöyle devam etti: ABD’nin bölgedeki sorunlar için hiçbir çözümü yok. Bu yüzden onların bölgedeki cinayetlerine odaklanmamız gerekir.
“İsrail ile ilişkilerini normalleştiren ülkeler halkını yönetme hakkına sahip değildir” ifadesini kullanan Şeyh Naim Kasım, “Silahlı direniş dışında Filistinlilerin geri dönüşü için herhangi bir çözüm bulunmamaktadır” değerlendirmesini yaptı.
Kudüs müftüsü Muhammed Hüseyin de bu konferans’ta yaptığı konuşmada, Kudüs’ün siyonistlerin en kötü saldırılarına maruz kaldığını ve siyonist işgalcilerin bu kutsal İslam beldesinin kimliğini yok etmeye çalıştıklarını bildirdi.
İsmail Heniyye de konferansa video konferans aracılığı ile katılarak, ABD başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararı hakkında İslam aleminin ortak bir strateji ile karşılık vermeleri gerektiğini bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

86 + = 95