İsveçli dernek Gazze ablukasını delmek için hazırlanıyor

0
18

İsveç’te “Gazze’ye Gemi” adlı derneğin Gazze Şeridi üzerindeki kuşatmayı kırmak için birkaç ay sonra Gazze’ye doğru yola çıkmaya hazırlandığı belirtildi.

Dernek adına yapılan açıklamada, Gazze kuşatmasını kırmak amacıyla geminin önümüzdeki Mayıs ayında yola çıkmasının planlandığı ifade edildi.

Dernek sözcüsü açıklamasında, bu amaç için İngiltere’den 20 metre uzunluğunda yeni bir gemi aldıklarını belirterek, geminin kötü hava koşullarına karşı dayanıklı olduğunu dile getirdi.

Dernek sözcüsü açıklamasında ayrıca, küçük gemilerin yolculuğa Fransa’dan büyüklerin ise okyanustan iştirak edip Gazze’ye doğru yol alacaklarını kaydetti.

Derneğin verdiği bilgiye göre, kendilerinin düzenlemek istediği girişime Gazze İçin Uluslararası Özgürlük Filosu da iştirak etmek istiyor.

Gazze üzerindeki kuşatmayı kırmak için şimdiye kadar yapılan bütün girişimler işgal rejiminin sert müdahalesiyle son buldu.

Gazze kuşatmasını kırmak için yola çıkan Gazze Kuşatmasını Kırma Koalisyonu Filosuna 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze açıklarında müdahale eden ve korsanca saldıran işgal askerleri Mavi Marmara gemisinde 9 kişiyi şehit etti, onlarcasını da yaraladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 4 =