İran’la 10-15 yıl içinde savaşacağız

0
49

Prens Selman ”İran’la askeri çatışmadan kaçınmak için bunu başarmalıyız, eğer bunu başaramazsak muhtemelen 10-15 yıl içinde İran’la savaşacağız” dedi.

ABD’yi ziyaretinde Wall Street Journal gazetesine açıklamada bulunan Suudi Prens Selman, Batılı ülkeleri İran’a karşı daha sert yaptırımlar uygulamaya çağırdı. Prens Selman ”İran’la askeri çatışmadan kaçınmak için bunu başarmalıyız, eğer bunu başaramazsak muhtemelen 10-15 yıl içinde İran’la savaşacağız” dedi.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesine konuşan Suudi Prens Selman, uluslararası toplumun daha fazla yaptırımla İran’a baskıyı artırmasını istedi.

Suudi Prens Selman, ”İran’la askeri çatışmadan kaçınmak için bunu başarmalıyız, eğer bunu başaramazsak muhtemelen 10-15 yıl içinde İran’la savaşacağız” ifadelerinde bulundu.

Prens, ”Suudi Arabistan nükleer bombası olsun istemiyor, ama hiç şüphe yok ki, İran nükleer bomba geliştirirse biz de mümkün olduğunca çabuk aynısını yaparız” şeklinde konuşmuştu.

Bunun üzerine İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Suudi Veliahtı’nı ‘hezeyan içindeki toy bir kişi’ diye nitelemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 55 = 61