İran, Irak, Suriye ve Rusya bölgede teröristlerin kesin yenilgisine vurgu yaptılar

0
20

İran, Irak, Suriye ve Rusya temsilcileri, Bağdat güvenlik işbirlikleri merkezinin güçlendirilmesiyle bölgede teröristlerin tamamen ve kesin bir şekilde yenilgiye uğratılmasına vurgu yaptılar.

Irak savunma bakanı İrfan el’Hayali, dün Bağdat’ta IŞİD karşıtı sözkonusu 4’lü merkezi ziyaretinde yaptığı açıklamada, Irak’ın, terörizme karşı zaferinde İran, Suriye ve Rusya’nın işbirliğine borçlu olduğunu söyledi. El’Hayali, Irak ordusunun zayıfladığı bir döneme işaretle, son 2.5 yılda Bağdat’taki sözkonusu 4’lü merkezin oluşturulmasıyla Irak ordusunun dağılmasının önlendiğini ve IŞİD’in tamamen yenilgiye uğratıldığını söyledi.

İran’ın askeri temsilcisi  Tuğgeneral Mustafa Muradiyan da, sözkonusu dörtlü merkezin bölgede teröristlere karşı askeri ve fikri olarak mücadele için korunması ve işbirliğinin  daha da arttırılması gereğine vurgu yaptı.

Rusya’nın sözkonusu merkezdeki  temsilcisi de, Rusya’nın bölgede teröristlere karşı mücadelenin sürdürülmesine yönelik her türlü desteğini sürdüreceğini ve 4’lü merkeze de bu yönde destek vereceğini söyledi.

Suriye’nin temsilcisi de, terörizmin bölgede tam olarak yenilgiye uğratılıncaya kadar Bağdat’taki güvenlik merkezinin  geliştirilmesi ve güçlendirilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

49 + = 54