Irak’ta ABD askerlerini taşıyan helikopter düştü

0
33

ABD askerlerini taşıyan Chinook tipi bir helikopterin Irak’ın batısında el-Anbar eyaletinin Kaim kentinde düştüğü bildirildi.

ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon, ABD askerlerini taşıyan bir helikopterin Irak’ın batısında düştüğünü duyurdu. Alınan haberlere göre helikopterde 7 ABD askerinin bulunduğu kaydedildi.

Helikopterin Amerika ordusuna ait bir Black hawk kargo helikopter ile birlikte Anbar eyaletinin Ayn el-Esad üssünden Suriye sınırlarına doğru uçtukları sırada düştüğü belirtildi.

Öte yandan, ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) bir yetkili ise Irak’ta düşen helikopterde 7 ABD askerinin bulunduğunu belirtti.

Helikopterin düşüş nedeninin henüz net olmadığını aktaran yetkili, ilerleyen saatlerde detaylı bilgi verileceğini kaydetti.

Amerika askeri güçleri teröristler ile mücadele bahanesi ile Ayn el-Esad üssünde bulunuyorlar. Fakat bir süreden beri Amerikan helikopterleri Irak ve Suriye sınırlarında şüpheli hareketlerde bulunuyorlar. Amerika askerlerinin ortak sınırda IŞİD teröristlerine yardım ulaştırdığı ve elebaşlarını taşıdığı gelen haberler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 2 =