İdlib gerginliği Ebu Zuhur havalimanı yakınlarındaki bölgede yoğunlaştı

0
68

Uluslararası Fars Haber Ajansınaa göre, Suriye askeri operasyonu, güneydoğudaki Idlib eyaletindeki “Ebu Zuhur ” askeri havaalanına daha zor bir aşamaya girdi.

Suriye El Alam’ul harbi medyası gerginlik suriye ordusu ve terörist gruplardan oluşan el nusra ve ona bağlı olan diğer gruplar arasında Ebu Zuhur askeri havaalanına yakın olan bölgede gerçekleştiğini söyleyen bir rapor hazırladı .

Suriye Ordusu’nun güneydoğu İdlib’deki operasyonu, El nusra ve diğer terörist gruplarının elinde olan El Fuah ve Kafaraya bölgesinde başlayıp , kuzey hama , halap’in güney batısı ve İdlib’in güney doğusuna kadar devam ediyor  .

Bugün  El tahriri El Şam “El Nusra cephesi “ güçlerinden 9 kişi Suriye ordusu ile yaşanılan çatışma sırasında öldürüldü .
Son 10 gün içinde, İdlib eyaletinin Güney Doğu kısmının yaklaşık 400 kilometrekaresi ve Hama ‘nın kuzeyi , Suriye ordusu tarafından serbest bırakıldı.

Suriye Ordusu, İdlib eyaletinin güney doğusundaki Ebu Zuhur  havaalanına ulaşmak   Hama’nın kuzeyindeki ve Halep’in güneybatısındaki silahlı gruplardan bazılarını ele geçirme niyetinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + 3 =