Halkının duygularını ifade edemeyen bir yönetim yöneticiliğe layık değildir!

0
47

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, Gazze’deki Filistin halkının bağımsızlık uğruna her cephede savaşa girdiğini ifade etti.

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, Gazze’deki Filistin halkının bağımsızlık uğruna her cephede savaşa girdiğini ifade etti.

İsmail Heniye’nin açıklamalarının satır başlıkları şöyle:

“Direnişin teslim olması için Gazze’yi kuşattılar, Gazze halkını aç bıraktılar. İşte genciyle, yaşlısıyla, küçüğüyle, büyüğüyle Gazze halkı işgalcilere karşı direnmek için enkazın altından çıkıyor.

Büyük Dönüş Yürüyüşü ile bu halk yeni bir aşamaya geçildiğini, zillet, müzakere ve güvenlik koordinasyonu devrinin sona erdiğini, siyaseten rezillik sürecinin noktalandığını ilan etti. Gazze asla vazgeçmeyecek ve geri dönmeyecektir. Gazze asla İsrail’i tanımayacaktır.

Gazze bu kutlu yürüyüş ile birlikte halkçı ve barışçıl bir direniş sürecine girmiş oldu.

Henüz Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ikinci Cumasında olmamıza rağmen yürüyüşün stratejik hedefleri gerçekleşmeye başladı. Bu bağlamda Filistin meselesi bağımsızlığını isteyen halkın meselesi olarak yeniden uluslararası ilgi odağı oldu.

Gazze’nin çocukları barışçıl yürüyüşler boyunca “adam olmanın” ne demek olduğunu tüm dünyaya gösterdiler.

Bazıları Filistin davasını tarihe gömmeye, bazıları ise pazarlık konusu yapmaya çalıştılar. Ancak Büyük Dönüş Yürüyüşü Filistin davasını bir halkın zorla yurdundan edildiğini ve yerine meşruiyeti olmayan bir devlet kurulduğunu göstererek olması gereken konuma taşıdı.

İşgalciler korku içindeler… Barışçıl bir şekilde hakkını talep eden binler karşısında ne yapacaklarını bilemez bir haldeler… Bu yürüyüş Yüzyıl Anlaşmasına büyük bir darbe vurduğu gibi mülteciler sorununu ve geri dönüş hususunu yeniden gündeme taşıdı.

Hamas Hareketi Büyük Dönüş Yürüyüşü’nde Filistinli gruplar arasında sağlanan birliğe vefalı olacaktır. Bugün Gazze kendisinden kurtulmaya çalışan işgal güçlerine karşı “Batı Şeria’dan, Kudüs’ten ve Filistin meselesinden” asla vazgeçmeyeceklerini ilan ediyor.

Kirli bir hayat yaşayanlar bir yerde tertemiz insanların olabileceğini idrak edemezler. Biz hedefe ulaşıncaya kadar dönüş yürüyüşünü sürdüreceğiz! Her Cuma bu yürüyüşleri tertiplemeye devam edeceğiz. Dönüş Yürüyüşü barışçıl bir yürüyüştür! Tüm gruplardan ve tüm Filistin halkından bu yürüyüşün mahiyetini en iyi şekilde anlamlarını rica ediyorum.

Onlar halkın Hamas’a karşı ayağa kalkmasını planlamışlardı. Ancak Gazze genciyle, kadınıyla, erkeğiyle bilinçli olduğunu, Gazze’yi kimin kuşattığının, Gazze’ye kimin zulmettiğinin bilincinde olduğunu herkese gösterdi.”

Son olarak Filistin yönetimine de çağrı yapan İsmail Heniye “Halkının duygularını ifade edemeyen bir yönetim yönetici olmaya layık değildir!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 37 = 38