Halkın oyları emanettir, kul hakkıdır

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, halkın ülke yönetiminde söz sahibi olmasıyla düşmanların emellerine ulaşamayacağını belirtti, halkı sandık başına gitmeye davet etti.

0
27

TAHRAN (AYNA) – 30.04.2017-İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, “Halkın yıllar yılı sahnede yerini alması, düşmanın saldırısını ve savaşın gölgesini bertaraf etmiştir.” dedi.

Ayetullah Hamanei, ‘İşçi Bayramı’ arifesinde ülkenin dört bir yanından gelen işçilerle yaptığı görüşmede gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Devlet-millet birlikteliğinin önemini vurgulayan Hamanei, halkın ülke yönetiminde söz sahibi olması ve sahnede yerini almasının düşmanların oyununu bozduğunu söyledi.

Ülkenin seçim sathında olduğunu hatırlatan Hamanei, “Aziz millet bilmeli ki, seçimlere katılımın milli güvenlikte belirleyiciliği var. Halkın sandık başına gitmesiyle ülke güvende kalmış olacak.” ifadesini kullandı.

Millet ve devletin arasının açılması durumunda düşmanların tüm emellerini gerçekleştirebilecekleri ortamı bulacağını kaydeden Hamanei, bazı ülkelerin bu durumda olduğunu örnek olarak verdi.

Ayetullah Hamanei şunları belirtti: “Halkın yıllar yılı sahnede yerini alması, düşmanın saldırısını ve savaşın gölgesini bertaraf etmiştir. Ülkeyi, nizamı ve emniyeti seven herkes seçimlere katılsın. Bu düşmanların şerrini azaltacak.”

İran İslam Cumhuriyeti’nin ilerlemesi, kalkınması, izzeti, gücü, kudreti ve nüfuzunun halkın nizamla olan gönül bağı ve birlikteliği sayesinde gerçekleştiğini anlatan Hamanei, halktan düşünerek, istişare ederek akıl ve mantık çerçevesinde dilediği adaya oy vermelerini istedi.

Adaylardan da güç elde etmek için değil halka hizmet için yola çıkmalarını isteyen Hamanei, tüm adayların programlarında zayıf tabakanın korunup kollanmasına öncelik vermelerini talep etti.

Seçimlerin huzur ve güven ortamında yapılmasından sorumlu ilgili tüm kurum ve kuruluşlara ve yöneticilere seslenen Hamanei, “Halkın oyları bir emanettir. Bütün gücünüzle ve dikkatinize bu ağır emaneti koruyunuz. Halkın oyları kul hakkıdır. Kul hakkına göz dikenler bunun cevabını veremezler.” ifadelerini kullandı.

İran’da yaklaşık 55 milyon seçmen 12. Dönem Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 19 Mayıs’ta sandık başına gidecek.

(FNA-INT-KG)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + 2 =