Gazzeli gençler Mahmut Abbas’ın konuşmasını protesto etti ​

0
53

Gazze’de yaşayan Filistinli gençler, Gazze kentindeki Şeva ve Husari kulesi önünde gösteri düzenledi.

Gazze’de yaşayan Filistinli gençler, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın son konuşmasında Gazze Şeridi’ne yönelik yeni yaptırımlar uygulama tehdidinde bulunmasını protesto için dün Gazze kentindeki Şeva ve Husari kulesi önünde gösteri düzenledi.

Abbas’ın konuşmasının Gazze Şeridi’ne yönelik nefret dolu olduğunu ifade eden gençler, konuşmanın Büyük Dönüş Yürüyüşü’nü zayıflatmayı hedeflediğini söyledi.

Üniversite mezunu gençler hareketi koordinatörü Ahmed Ebu Ras, gösteride yaptığı konuşmada, uzlaşı anlaşmasının gözetmeni Mısır’dan anlaşmayla ilgili tüm ayrıntıları açıklamasını talep etti.

Filistin halkını Abbas’ın kararlarına karşı sokaklara inmeye ve meydanlara çıkmaya davet eden Ebu Ras, Gazze halkının meşru haklarını garanti edecek bir milli kurtuluş hükümeti kurulması çağrısında bulundu.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, El-Hamdallah’ın konvoyuna bombalı saldırı düzenlendiği gerekçesiyle Gazze Şeridi’ne yeni yaptırımlar uygulamaya hazırlandığını açıklamıştı.

Abbas, dün akşam Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada Gazze Şeridi’ne uygulayacağı yeni yaptırımlara işaret ederek, “Filistin halkının başkanı sıfatıyla ulusal projeyi korumak için ulusal, hukuki ve mali bazı uygulamalara karar verdim” dedi.

Yaptırımların ulusal projeyi ve yüksek ulusal uzlaşıyı korumak için olduğunu iddia eden Abbas, Gazze halkının bu durumu anlayışla karşılayacağına inandığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

60 − 52 =