Filistinli gruplardan Amerika ve Müttefiklerinin Suriye’ye Saldırısına Kınama

0
40

İslami Direniş Hareketi Hamas; Amerika, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’ye yapılan saldırıyı kınamak amacıyla yayımladığı bildiride şu ilamda bulundu: Suriye’ye yapılan saldırının amacı Siyonist Rejim’in projesini gerçekleştirebilmesini sağlamak ve Siyonist Rejimi’nin bekası için bu ülkenin gücünü kırmaktır.

Hamas daha sonra şu ifadeleri kullandı: Biz, Amerikalıların bir taraftan Filistin’deki savunmasız halka yönelik işgal ve katliamları onaylarken diğer taraftan sivilleri koruduklarını iddia etmelerini kınıyoruz. Biz; Araplar arasındaki savaşın son bulmasını, Arapların birlik olması gerektiğini ve Arapların varlıklarını sürdürmeleri gerektiğine vurgu yapıyoruz. Biz; Arap kanının dökülmesinin önlenmesini ve halkın düşmana karşı mücadele etme hakkına saygı duyulmasını istiyoruz.

Fetih Hareketi ise yayımladığı bildiride; Suriye’nin toprak bütünlüğüne vurgu yaparak, ülkedeki vahdeti bozma çabalarına yönelik tepkisini duyurdu.

Fetih Hareketi bildiride ayrıca şu ifadelere yer verdi: Suriye’deki savaşın tek çözüm yolu siyasette gizlidir ancak bu yolda dış müdahaleler uzak bir şekilde kullanılmalıdır.

Hareket ayrıca Suriye’ye destek verilmesi ve müdahalenin kınanması amacıyla gösteri düzenlenmesini istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

40 − 33 =