Filistin’de …. yardımlarda esir ediliyor

0
19
Siyonist rejimin Filistin’e yapılan insani yardım yollarına koymuş olduğu engeller Filistin’deki bir çok bölgede sağlık ve sosyal krize neden oldu .

Uluslararası organizasyonun vermiş olduğu raporlara göre agresif siyonist rejim onlarca yabancının ikametlerini askıya aldı . Onlardan Kimliğini açıklamak istemeyen biri,bu durumun böyle devam etmesi mevcud krizi şiddetlendireceğini söyledi .

Agresif siyonist rejimin başbakanı Binyamin Netanyahu bu durumun suçlusunun Filistinlilerin kendisi olduğunu söyledi. Ne yazik ki henüz şartları anlaşabileceğimiz şekilde değiştirmediler. Onlar tararflar arasındaki çözüm şartlarında , 1967 yıllarındaki sınırlara dayanarak bir Filistin devletinin kurulması ve Kudüs’ün başkent olması için ve filistinli mültecilere karşı adil bir çözümde ısrar ediyorlar .

Siyonist rejim geçen sene haziran ayından buyana yabanci gönüllülere çalışma izni vermedi . Rejimin sorumluları bu konu hakkında araştırma yaptıklarını idda ediyorlar, ve bir yıldır bu soruna çözüm bulunamadı.

Bu lisansların gönüllülere verilmesinden İsrail Refah Bakanlığı sorumludur. Bu bakanlığın başbakanı yapılan gönüllü başvurularının yalan olduğunu idda etti .

Buna ek olarak, Knesset, bu yılın başından bu yana İsrail Boykot Kampanyasındaki tüm katılımcıların İşgal Altındaki Bölgeler’e girmesini yasaklayan bir yasayı onayladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

32 − 23 =