Filistin direnişten vazgeçmiyor; Şehit ve Esirler Cuması’nda 4 şehit, 645 yaralı!

0
36

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün Şehit ve Esirler Cuması‘nda yapılan faaliyetlere on binler katılırken, işgal güçlerinin saldırıları sonucu 4 kişi şehit oldu, 645 kişi de yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi sahada olan muhabirlerine dayanarak aktardığı bilgilere göre dün sabah erken saatlerden itibaren eylem çadırlarına akın eden Filistinliler Cuma namazından sonra sınıra yürüyüp lastik yaktılar ve sınırdaki dikenli telleri çekmeyi başardılar. Sivil eylemlerini sürdüren savunmasız ve silahsız halka ateş açan işgal güçleri dört kişiyi şehit etti, yüzlercesini de yaraladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı işgal güçlerinin ateş açması sonucu Ahmed Akil (25), Ahmed El-Asamine (24), Muhammed İbrahim Eyyub (15) ve Sa’d Abdülmecid Ebu Taha’nın şehit olduklarını duyurdu. Dört kişinin şehit olmasıyla Büyük Dönüş Yürüyüşü şehitleri sayısı 39’a yükseldi.

Yaralılardan 241 kişi hastanelere kaldırılırken, 524 kişi bölgede bulunan sağlık ekipleri tarafından tedavi edildi. Hastanelere kaldırılan yaralılardan 29’unun çocuk ve 13’ünün kadın olduğu açıklandı.

Sabah saatlerinden itibaren işgal güçleri göstericilerin üzerine uyarı ve tehdit bildirileri atarken, Filistinli gençler de uçurtmalarla işgal askerlerine mesaj gönderdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 1