Düşmanlar havanda su dövüyor

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei: “Halk 22 Behmen’de, İnkılâb’ın yıldönümünde, Allah’ın rahmet yağmuru gibi toz-toprak olan havayı tertemiz yaptı; coşkun ve berrak bir ırmak gibi tüm kirleri yok etti.”

0
39

TAHRAN (AYNA) – 15.02.2017- İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, “İslam İnkılâbı’nın 38. Yıldönümündeki törenlerinde halk, düşmanların tehditlerine cevap verdi” dedi.

Ayetullah Hamanei, Azerbaycan vilayetinden ziyaretine gelen vatandaşlarla görüşmesinde yaptığı konuşmada İslam İnkılâbı’nın 38. Yıldönümü törenlerine milyonlarca kişinin katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi, “Ne kadar teşekkür etsem yine de azdır” ifadesini kullandı.

İslam ve İnkılâb karşıtı düşmanların bile haberlerde halkın geniş katılımını ‘milyon’ ifadesini kullanarak verdiğine dikkati çeken Hamanei, üçüncü ve dördüncü neslin aşkla şevkle yürüyüşlere katılmasının İnkılâbın azametini, dinamizmini ve gücü ortaya koyduğunu söyledi.

Düşmanların ellerindeki tüm imkânları seferber ederek İslam İnkılâbı aleyhinde kara propaganda yapmalarını ‘havanda su dövmek” olarak değerlendiren Hamanei,  “Halk 22 Behmen’de, İnkılâb’ın yıldönümünde, Allah’ın rahmet yağmuru gibi toz-toprak olan havayı tertemiz yaptı; coşkun ve berrak bir ırmak gibi tüm kirleri yok etti.” diye konuştu.

Her yerde olduğu gibi İran’da da işsizlik, pahalılık gibi sorunlar olduğuna dikkati çeken Hamanei, kısa sürede 100 yılda dahi ulaşılamayan başarılar elde ettiklerini ancak düşmanların bunu göstermek istemediklerini belirtti.

Ayetullah Hamanei, halkın sahnede yerini almasının sorun olmadığı anlamına gelmediğini belirterek yetkililerden halkın sorunlarına çözüm bulmalarını istedi.

ABD’nin savaş tehdidini ‘psikolojik savaş’ taktiği olarak tanımlayan Hamanei, asıl tehdidin ekonomik sorunlar olduğunu, yöneticilerin uyanık olmaları gerektiğini vurguladı.

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamanei, 38 yıllık İnkılâb sürecinde hemen her alanda kaydedilen başarı ve gelişmelerin dost-düşman herkesçe bilindiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 1