Amerika’nın Suriye saldırısının masraflarını Suudi Arabistan karşıladı

0
17

Lübnan Hizbullahı yetkilisi Şeyh Kavuk’dan ABD’nin Suriye saldırısında Suudi Arabistan’ın rolüne ilişkin açıklama geldi.

Lübnan Hizbullahı Merkez Komisyonu Üyesi Şeyh Nebil Kavuk, Amerika ve müttefiklerinin geçtiğimiz günlerde Suriye’ye yönelik gerçekleştirdikleri emperyalist saldırıda Suudi Arabistan’ın rolüne dair açıklamalarda bulundu.

Kavuk, “Suud Rejimi Amerika’nın Suriye’ye yönelik saldırısının giderlerini karşıladı” derken rejimin Suriye’deki militanlara silah gönderdiğini ifada etti. Şeyh Kavuk öte yandan Suudi Arabistan hakkında “Filistin’in kurtulması ya da İsrail ile savaş için değil de Yemen savaşı, Arap ve İslam halkına yönelik tehditlerin sürmesi için milyarlarca dolar harcamaktadır.” sözlerini sarf etti.

Şeyh Nebil Kavuk son olarak şu ifadeleri kullandı: Amerika’yı kışkırttılar ve hala da kışkırtmaya devam ediyorlar çünkü Doğu Guta yenilgisini kendi yenilgisi olarak görmektedir ve elde edilen başarıyla Arabistan’ın kolu Suriye Rejimi tarafından perde arkasında koparılmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

47 + = 48