Amerika’lı Senatörlerin Pakistan’ı tehdit ettikten sonra İslam Abad’ı ziyareti

0
35
Amerika silahlı hizmetler komitesi başkanı John McCain,İslamabadd’a yaptığı yolculuğuyla ilgili açıklama yaptı:Bölgede barışı sağlamak için Pakistan’ın işbirliğine ihtiyacımız var.

Reuters’in raporuna göre,McCain dört senatörle birlikte İslamabad’ı ziyarete gitti,Pakistan Başbakan Danışmanı Sartaj Aziz ve Kara Kuvvetleri Komutanı General Kamer Javed Bajwa ile yaptığı görüşmede Pakistan’sız Afganistan’da barışı sağlamanın mümkün olmadığını vurguladı. Pakistan Başbakanı’nın özel danışmanıda bölgede istikrarın ve barışın sağlanabilmesi için Amerika ve Pakistan’ın stratejik ilişkilerinin gerekli olduğunu vurguladı.

Amerika’lı senatörler İslamabadı ziyaret ettiler, Washington’un Pakistan’a uyguladığı zorlu siyasetler sırasında gerçekleşen bu seferde”Navaz Şerif” ve ”Şartaj Aziz” İslamabad’ın Amerika ile olan ilişkilerini tekrar gözden geçirip Çin ve Rusya ile ilişkilerini geliştirmeye devam edecek.John McCain’in bu açıklamaları karşısında birçok bölge uzmanı Afganistan’da ki emniyet probleminin ve istikrarsızlığın tek sorununun Amerika olduğunu savunuyor, emniyetin ve istikrarın tekrar sağlanabilmesi ancak yabancı askerlerin bölgeyi terk etmesiyle gerçekleşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + 5 =