Aden şehrinde Cemaat İmamına suikast

0
28
افراد مسلح شورشي تاكنون تعداد زيادي از امامان جماعت مساجد سوريه را اعدام كرده اند
Yemen yerel kaynakları, yakın tarihlerde silahlı saldırılarda Aden kentindeki camilerden birinin İmam’ı öldürdüğünü açıkladı.
Uluslararası Fars haber ajansı,  Yemen kentinin güneyinde Aden şehrinde dün  (Perşembe) Yeni bir terör operasyonu olduğunu bildirir.
Aden’deki bir yerel kanak , Adel Camisindeki Selefi İmam’ı İymen Basman’ın Perşembe günü Silahlı saldırganlar tarafından sukiast edilidğini bildirdi .
Yerel kaynak  cemaat imamı Aden Enma bölgesinde öldürüldü.Enma bölgesindeki bu olay ile birlikte  Aden camilerine yapılan on sekizinci terör saldırısı oluyor,dedi.
Ve ekledi,Selefi cemaatin katledilen imamlarının çoğu Birleşik Arap Emirliklerindeki Selefi akımına karşı kararlar verenlerdi.
Kısa bir süre önce Şeyh Adel El-şehri , Saad bin Ebi Vagas Camisinin İmam’ı ve hatibi Sahil şehri olan Aden’nin Güneyinde silahli kişiler tarafından öldürülmüştü.
Taiz’de, Al-Saud yanlısı gruplar,  sürekli olarak insanlara suikast düzenliyorlar , En son örnek, Taiz şehrinde silahlı gruplardan birinin bağlı bir silahlı adamımın Diyloks pazarında bulunduğu bir zaman öldürülmesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

52 + = 57