​İşgal güçleri Büyük Dönüş Yürüyüşü’nü engellemek için Gazze Şeridi sınırlarını ihlal ediyor!

0
38

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda işgal güçlerinin birkaç saat içinde ikinci kez sınır ihlali yaptığı bilidirildi.

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda işgal güçlerinin birkaç saat içinde ikinci kez sınır ihlali yaptığı bilidirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal ordusuna ait iki askeri cipin El-Karara beldesinin doğusunda durduğunu, araçlardan inen işgal askerlerinin Es-Süreyc Kapısını açıp duman bombası attığını, bazı askeri araçların da sınırdaki dikenli tellerin dışına çıkarıldığını ifade etti.

İşgal ordusuna ait D9 tipi altı buldozer bu sabah (22 Mart Perşembe) erken saatlerde Ebu Ride Kapısı’ndan geçerek Han Yunus kentinin doğusundaki Huzaa beldesi topraklarına girdi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal güçlerinin bu ay sonu yapılması beklenen Büyük Dönüş Yürüyüşü’nü engellemek için sınır boyunca bölgeye dikenli tel çektiğini bildirdi.

İşgal ordusuna ait buldozerlerin Huzaa beldesi topraklarına girerek kazı çalışması yaptığı ve bu sırada buldozerleri korumak için tankların sınırda mevzilendiği belirtildi.

Gazze Şeridi sınırında gerçekleşen son ihlalin işgal güçlerinin iki gün içinde gerçekleştirdiği beşinci ihlal olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin 30 Mart’ta yapılması beklenen ve Filistinlilerin topluca sınıra yürüyecekleri Büyük Dönüş Yürüyüşüne karşı önlem almak için son üç gündür sınır bölgesine daha fazla dikenli tel çektiği kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

32 − = 31